Толерантність


Закон України «Про освіту»

Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;


поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;


формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).



Закон України

Про повну загальну середню освіту

Стаття 10.Організація освітнього процесу

1. Освітній процес у закладах освіти організовується відповідно до Закону України "Про освіту", цього Закону, інших актів законодавства, освітньої програми (освітніх програм) закладу освіти та спрямовується на виявлення та розвиток здібностей та обдарувань особистості, її індивідуальних здібностей, досягнення результатів навчання, прогресу в розвитку, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, визначених державними стандартами.

2. На кожному рівні повної загальної середньої освіти освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб.

Освітній процес організовується за такими циклами:

перший цикл початкової освіти - адаптаційно-ігровий (1-2 роки навчання);

другий цикл початкової освіти - основний (3-4 роки навчання);

перший цикл базової середньої освіти - адаптаційний (5-6 роки навчання);

другий цикл базової середньої освіти - базове предметне навчання (7-9 роки навчання);

перший цикл профільної середньої освіти - профільно-адаптаційний (10 рік навчання);

другий цикл профільної середньої освіти - профільний (11-12 роки навчання).

3. Освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань - 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.

4. Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

Безперервна навчальна діяльність учнів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 35 хвилин (для 1 року навчання), 40 хвилин (для 2-4 років навчання), 45 хвилин (5-12 років навчання), крім випадків, визначених законодавством.

Тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.



14 жовтня -День українського козацтва.


Вікторина про козаків. Виховний захід. Презентація безкоштовно. День Соборності України 2021


Захід до дня Захисників України. Класна година про козаків. Презентація до дня Покрови. Для хлопців



/Files/images/vihovna/241763796_1822433737952886_2460719343553005964_n.jpg

вишиванка


Правила поведінки під час перерви



/Files/images/den_zbroynih_sil/1. (1).jpg

/Files/images/den_zbroynih_sil/2.jpg

/Files/images/den_zbroynih_sil/3.jpg



16 днів проти насильства в М ЗОШ 17, 2020


Стоп насильству


/Files/images/2020/121802183_850153339087764_6548342821036510517_o.jpg


Заходи до Дня Захисника та Козацтва


Відео до 14 жовтня/День захисника України/ День українського козацтва

Правила для учнів


/Files/images/2020/121022718_1135580220172861_6380469257086259744_n.jpg

/Files/images/2020/120890833_1135580210172862_6065042215964331624_n.jpg





ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТАЦІЇ, ЯКУ ВЕДЕ КЛАСНИЙ КЕРІВНИК


МОН надало школам рекомендації з виховання учнів


/Files/images/nozemna/020037n2-3e1b-779x446.jpg



Шкільна документація "Соціальний паспорт класу"


Можливості порталу NZ.UA




/Files/images/nozemna/1592856043_5-dey-yak-zrobiti-batkvsk-zbori-ckavimi.jpg




Свято «Сузір’я» у ЗЗСО № 17

ім. Саражана В.Г.

У Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 17 ім. Саражана В.Г. відбулося щорічне родинне свято «Сузір’я».

Захід проведиться з метою підтримкийрозвитку талановитої учнівської молоді, сприяння її творчої самореалізації, підвищення художнього і виконавського рівня учасників, подальшого розвиткухудожньо-естетичних смаків, виявлення обдарованих дітей.

На свято завітали батьки та представники особового складу військової частини 3039.

Кожен з учасників, не зважаючи на вікову категорію, показував свої здібності, демонстрував особливість свого таланту і бажання бути кращим.

Заклад вкладає у душі дітей почуття прекрасного, відчуття насолоди. До себе ми приймаємо маленькі алмази, а завдяки професіоналізму та невтомній праці педагогічного колективу вони стають справжніми діамантами.

Сподіваємося, що «Сузір’я» запалило ще багато маленьких зірочок нашого закладу.

Прес-центр закладу

/Files/images/Cuzrya/IMG_3263.JPG

/Files/images/Cuzrya/IMG_3278 (1).JPG

/Files/images/Cuzrya/IMG_3223.JPG

/Files/images/Cuzrya/IMG_3203 (1).JPG

До Дня Соборності України

День Соборності України .

Події листопада

16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

16 днів проти насильства

КОНЦЕРТ ДМШ№5 ЗОШ №17

ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ 2019

13 листопада – Всесвітній день Доброти!

“Если вы проявили доброту, а люди

обвинили вас в тайных личных

побуждениях – все равно проявляйте доброту”.

Мати Тереза

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement)

Сьогодні поширюється Всесвітній рух за доброту. Прагнення виявляти доброту надихає людей відповідати добротою і передавати її іншим.

ДОБРОТА – це ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей. Це терпимість, такт, це світло.

ДОБРОТА – це усвідомлене бажання допомагати, підкріплене силою і діями. Це розуміння того, який ефект справить зроблений нами вчинок.

ДОБРОТА – це дивовижний сплав моральності, сили, сміливості й активної життєвої позиції.

Це свято було засновано в 1998 році організацією Всесвітній рух доброти. Організація почала своє існування у 1997 році в Японії. Учасниками організації були волонтери і добровольці з Австралії, Японії, Таїланду, Канади, Сінгапуру, США, Великобританії та інших країн. На першій конференції організації, яка відбулася 13 листопада 1998 року, було прийнято рішення встановити Всесвітній день доброти. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у 2000 році у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти.

Воно створене з метою донести до громадськості, що люди повинні допомагати один одному і тим, хто потрапив у біду. Всесвітній день доброти є одним із самих добрих і світлих свят. Відзначати це свято простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. Навіть просто слова підтримки тому, хто їх потребує, будуть неоціненною допомогою. До того ж, допомога оточуючим – дуже хороший спосіб поліпшити своє життя. Вчені Мічиганського університету в США провели дослідження, які показали, що добрі люди менше хворіють і довше живуть.

Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть. І все це підтверджено практичними дослідженнями – коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини, це веде до правильної роботи серця; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює настрій.

ДОБРІ ЛЮДИ –
живуть на 9 років довше,
хворіють у 2 рази рідше,
покращений імунітет і здоровіше серце.

Добро наповнює життя людини сенсом, сенс який буде вас супроводжувати протягом усього життя. Закликаю кожного до творення добра! І всім бажаю довголіття.

Не секрет, що в сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема – доброти серед нас стало набагато менше – цей факт, на жаль, очевидний. Тому сьогоднішнє свято – ще один привід згадати про такі якості і категорії людських відносин як Доброта і об’єднати існуючі в різних країнах рухи за доброту, щоб допомогти людям усвідомити, що робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.

Важливо бути добрим не тільки в цей День, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня Доброта.

До речі, у самого свята за час його існування з’явилися і свої традиції. Так, в День Доброти, крім добрих посмішок і справ, прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти (наприклад, у Сінгапурі – маргаритки і гербери). А спеціально для цього Дня французький художник Оріль (Aurele) створив символ – відкрите серце.

Запрошую усіх небайдужих людей приєднатися до цього доброго, чудового свята. Адже це так просто – посміхніться прохожому, обійміть батьків або друга, зробіть комплімент однокурсниці, колезі або начальнику, подаруйте квіти сусідці чи незнайомці, зателефонуйте друзям і скажіть їм, які вони чудові, переведіть бабусю через дорогу, але тільки ту, якої точно треба на іншу сторону проїзної частини, змайструєте і повісьте на вулиці годівницю для птахів, нагодуйте бездомне кошеня чи цуценя…

І цей список можна продовжувати довго. Все це займе мало часу і зусиль, але ефект буде колосальним. Адже з кожним таким, простим по суті, стає вчинком комусь краще, а значить – і більше доброти у світі. І важливо пам’ятати, що такими справами – проявами чуйності, симпатії, щедрості, дружелюбності, любові, благородства – ми вчимо робити добро і наших дітей. І, звичайно ж, бажано творити добро щодня, а не лише сьогодні – у Всесвітній день Доброти.

Не залежить ДОБРОТА від зросту,
Не залежить ДОБРОТА від віку.
ДОБРОТА з роками не старіє,
ДОБРОТА, як сонце, гріє.

«Спробуйте бути хоча б трохи добрішими – і

ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок».

Конфуцій


/Files/images/den_tolerantnost/тол.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/тол2.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/тол1.jpg

ЗАТВЕРДЖЕНО

Директор школи

______А.Г. Панченко

План заходів

до Міжнародного Дня Толерантності

у Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 імені Саражана В.Г.

11.11.2019 -15.11.2019

№ п/п Назва заходу Клас Дата проведення Відповідальний
1 Акція толерантності для дітей з особливими потребами «Світ починається з мене» 1-3 13-14.11. Теглівець Л.В., кл. кер.
2 Відкриття бібліотечної полички «Зіркова країна» 13-15.11 Базиленко Л.П.
3 Усний журнал «Правила ввічливості» 1-4 14.11 Кл. кер. 1-4 кл.
4 Перегляд дитячого мультфільму про толерантність«Ласкаво просимо» 1-4 Кл. кер. 1-4 кл.
5 «Пошта добрих слів» 1-11 13-14.11 Кл. кер. 1-11 кл., Дьяченко С.В., учнівське самоврядування
6 ФЛЕШ-МОБ «Милосердя – протидія насильству» 1-4 14.11 Дьяченко С.В., кл. кер
7 Перегляд відео- презентації«Толерантність як основа сучасного світу» 5 14.11 Артюшенко С.П.
8 .Скринька побажань(протягом Дня всі бажаючі мають змогу отримати побажання толерантного ставлення один до одного). 1-11 14.11 Кл. кер. 1-11 кл., Дьяченко С.В.,
9 Конкурс для учнів 5-11 класів на найкращу«Емблему толерантності». 5-11 14.11 Кл. кер. 1-11 кл., Дьяченко С.В.,
10 1. Конкурс на найкращий рецепт толерантностісеред учнів 1 -11 класів 1-11 14.11 Кл. кер. 1-11 кл., Теглівець Л.В.
11 Проведення лідерами учнівського самоврядуваннябліц-опитування«Чи живе в моїй школі толерантність?…»; 2-11 14.11 Дьяченко С.В., учнівське самоврядування
12 Акція «Обійму безкоштовно»; 1-11 14.11 Дьяченко С.В., кл. кер
13 Конкурс «Найкраще селфі з учителями». 1-11 14.11 Дьяченко С.В., кл. кер
14 Виховний захід «На планеті толерантності» 14.11 Крейтор Л.В.
15 Що таке шкільний булінг. Як його уникнути?- 14.11 Мальнєва Г.Ф.
16 . Що таке електронний булінг. Як його уникнути? 14.11 Кондрашова С.О.
17 Відкрита виховна година «Стежиною добра» 14.11 Томашівська О.М.
18 . Толерантність – крок до свободи 10А 14.11 Губарєва І.В.
19 Інтерактивна гра «Мандрівка в країну толерантності» 14.11 Молдован І.В.
20 Толерантним бути важко? 11А 14.11 Феленюк І.І.
21 Підведення підсумків «Школа № 17 – майданчик толерантності» 1-11 15.11 Теглівець Л.В. Дьяченко С.В., кл. кер

ПОДІЇ ЖОВТНЯ

Школа відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці, День козацтва, День захисника України.
На день захисника Вітчизни.
Дай Боже, світлих днів,
Здоров’я, щастя і наснаги.
Щоб кожен мав те, що хтів,
А всім дай сили і відваги.
Дай кожному достатку в дім,
І більше щирості у мові.
Добра дай кожному, а всім —
Терпіння, миру і любові.
Хай на землі лунає сміх
І щастя хай рікою ллється.
Зі святом вас вітаю всіх!
Хай все в житті вам удається.

Надія Красоткіна

14 жовтня

Продовження...wym-1572169541716

Екскурсія учнів і батьків 9А класу до Миколаївської астрономічної обсерваторії.

Учні дізнались, що Миколаївська астрономічна обсерваторія (повна офіційна назва — Науково-дослідницький інститут «Миколаївська астрономічна обсерваторія», НДІ МАО; первинна назва — Обсерваторія Чорноморського флоту) — астрономічна обсерваторія в місті Миколаєві, перший подібний заклад в Україні.
Цікаво було дізнатися, що це одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована в 1821 році як морська. З 1912 року вона стає Миколаївським відділенням Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії (ГАО). У 1935 році була включена в мережу наукових установ Академії наук СРСР як Миколаївське відділення ГАО. У 1992 році стає самостійним науковим закладом України, а з 2002 року — Науково-дослідним інститутом «Миколаївська астрономічна обсерваторія». На даний момент знаходиться в підпорядкуванні Державного комітету України з питань науки, інновацій та інформатизації. Обсерваторія розташована в центральній частині міста Миколаєва на висоті 52 м над рівнем моря з географічними координатами: 31° 58' східної довготи і 46° 58' північної широти. Миколаївська обсерваторія була включена до Попереднього списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України.

/Files/images/vihovna/IMG-0f3015d2cfa242460a959db32fea2497-V.jpg/Files/images/vihovna/IMG-290782e90b1ec281812c0df5c4b7aed9-V.jpg

/Files/images/vihovna/IMG-ad320785ab9d3c57ef361324e221037c-V.jpg/Files/images/vihovna/IMG-fd5edff0b825b9a07a83de582a857f22-V.jpg /Files/images/vihovna/IMG-9cb39cf903e9fabafb54e402f181b1b3-V.jpg

24 травня колектив 8-А класу успішно пройшов завдання квест-кімнати "Лабіринт"

Емоції переповнювали.Але найголовніше те, що діти впродовж квесту допомагали один одному,підтримували і, повертаючись додому , в один голос стверджували, що такі завдання ще більше згуртовують, дають змогу відчути себе невід'ємною частиною дружного колективу.

/Files/images/10__klas/IMG-ac11551232c53fb0abfd88bc4ab83437-V.jpg

25 квітня учні 8-А класу відвідали "Тюльпанову веселку"в Варварівці.

Господиня Тетяна на власній ділянці розбила квітник, на якому зібрала понад 150 видів тюльпанів. Неможливо передати словами ті емоції, які відчуваєш, потрапляючи в цей дивовижний квітковий рай.

/Files/images/10__klas/20190423_121739.jpg

/Files/images/10__klas/20190423_121800.jpg

/Files/images/10__klas/20190423_121856.jpg

Соціалізація у виховному просторі ЗЗСО№17

СОЦІАЛІЗАЦІЯ У ВИХОВНОМУ ПРОСТОРІ ЗЗСО №17

День визволення Миколаєва

День визволення Миколаєва

ПОДІЇ ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ:

Ми стали учасниками Першого вВсеукраїнського конкурсу соціальної реклами «Waste Management School recycling 2019» серед загальноосвітніх навчальних закладів в рамках всеукраїнського освітнього проекту «SCHOOL RECYCLING» з 20 березня по 4 квітня 2019 року.

тема: «Екологія починається з мене!», який проведено під гаслом «Сформуємо національну культуру чистоти разом!»

/Files/images/10__klas/4 (7).jpg

/Files/images/10__klas/2 (8).jpg

/Files/images/10__klas/0 (1).jpg

Сузір'я - 2019

Сузір я 2019

Відкрите заняття гуртка "Туристичне орієнтування"

(керівник Оніпченко Анна Юріївна)

/Files/images/10__klas/4 (6).jpg

/Files/images/10__klas/5 (6).jpg

/Files/images/10__klas/6 (8).jpg

ШКІЛЬНІ ПОДІЇ БЕРЕЗНЯ:

В Міжнародний день поезій в нашій школі проведено Бюро літературних новинок ; Ерудит-конкурс «Чарівний світ віршів»; Десант бібліотечний «Поетичний дивограй». Разом з поезією ми мріяли, раділи, мандрували, пишалися школою і Батьківщиною.

/Files/images/10__klas/1 (6).jpg

/Files/images/10__klas/2 (5).jpg

/Files/images/10__klas/4.2.jpg

/Files/images/10__klas/5 (4).jpg

/Files/images/10__klas/6 (4).jpg

/Files/images/10__klas/7 (4).jpg

ШКІЛЬНЕ СВЯТО ВЕСНИ

ШКІЛЬНЕ СВЯТО ВЕСНИ

Ми за здоровий спосіб життя

Ми за здоровий спосіб життя

«Булінг – це не дитячі пустощі, а злочин!»

Проведено профілактичну роботу серед учнів нашої школи, під час якої школярі дізналися, що таке булінг, і, що в перспективі така поведінка має певні визначення в чинному законадавстві України.. Перед учнями виступили представники Головного територіального управління юстиції у Миколаївськый області.

Учні дізналися, що цькування насправді є серйозним правопорушенням, наразі законодавством вже встановлена адміністративна відповідальність за такі дії у вигляді штрафів та громадських робіт. В той же час не потрібно забувати, що за нанесення тілесних ушкоджень наступає вже кримінальна відповідальність.

/Files/images/10__klas/IMG-27df675df0919c567c9fa6f768f58d5d-V (1).jpg

/Files/images/10__klas/3 (5).jpg

/Files/images/10__klas/2. (1).jpg

/Files/images/10__klas/IMG-4c36ad165f08f90cbfab05876f81fed7-V (1).jpg

/Files/images/10__klas/1. (1).jpg

Тиждень толерантностності в ЗОШ 17 1

ТИЖДЕНЬ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ 1

Про вшанування пам'яті миколаївців, які віддали життя за Україну

Електронна версія книги

"Воїни світла Миколаївщини"

/Files/images/10__klas/пнг.png

Толерантність – це повага до іншого бути таким, яким він є.

Головне – Людина, а не її інвалідність.

/Files/images/den_tolerantnost/648.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/342.jpg

Як спілкуватися з особами, які мають інвалідність

Розмовляючи з людиною з інвалідністю, звертайтеся безпосередньо до неї, а не до супроводжуючої її особи чи перекладача мови жестів, який присутній при розмові.

Коли ви знайомитеся з людиною з інвалідністю і хочете привітати її потиском руки, зробіть це невимушено. Якщо це людина з порушеннями зору, слуху, протягніть руку для привітання перші та назвіть своє ім'я.

Коли ви хочете запропонувати свою допомогу, запитайте спочатку, чи вона потрібна.

/Files/images/den_tolerantnost/142.jpg Не виявляйте поблажливість до людини (дитини) з інвалідністю на візку, не кладіть їй руку на голову, на плече, не звертайтеся зменшуваними іменами.

Інвалідний візок – це частина недоторканого простору людини. Спиратися на інвалідний візок – те саме, що і спиратися на саму людину. Розмовляючи з людиною, яка використовує крісло колісне, намагайтеся розташуватися так, щоб її та ваші очі були на одному рівні, тоді вам буде простіше вести розмову.

Розмовляючи з людиною, яка має труднощі у спілкуванні, слухайте її уважно. Майте терпіння та чекайте, доки вона закінчить фразу. Не виправляйте її та не намагайтеся пояснити щось замість неї. Якщо це потрібно, ставте короткі запитання, які потребують коротких відповідей.

Розмовляючи з людиною з порушеннями зору, обов'язково назвіть себе і тих людей, які прийшли з вами. Якщо ваша розмова проходить у групі, не забувайте пояснити, до кого ви наразі звертаєтеся. Озвучуйте все, що ви пишете на дошці або показуєте на екрані.

Щоб звернути на себе увагу людини з порушеннями слуху, помахайте рукою або доторкніться до неї. Під час розмови дивіться їй просто у вічі і говоріть чітко.

Деякі люди читають по губах. Намагайтеся стояти так, щоб вас та ваші уста було добре видно та щоб вам нічого не заважало (чашка з кавою, їжа, папка тощо).

Не забороняйте дитині запитувати про людину з інвалідністю. Відкрите спілкування допомагає змінити ставлення до людей з інвалідністю та ліквідувати непорозуміння.

Зустріч з письменником Миколою Євтушенко

Спогади жовтня

День Доброти

1Г день доброти

/Files/images/den_tolerantnost/1.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/2.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/3.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/4.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/5.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/6.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/7.jpg

/Files/images/den_tolerantnost/9.jpg/Files/images/den_tolerantnost/8.jpg

Міжнародний день сім’ї в календарі ООН на 2018 рік - 15 травня

/Files/images/vihovna/15й.png

Дата проведення Дня сімї в Україні у 2018 році

Родина та сімейні стосунки – одні із найважливіших речей у нашому житті. Хто ще може підтримати, втішити, допомогти, вислухати та дати слушну і потрібну пораду у важких життєвих ситуаціях, як не найрідніші люди. Хто щиро розділить радість у моменти щастя, як не близькі та кохані. То ж дивно, що прийнято відзначити таке чудове свято, як день Сім’ї. Насправді воно з’явилось не дуже давно, але з кожним роком стає все більш популярним та масштабним. Тому не дивно, що багатьох людей цікавить, коли буде день Сімї в Україні в 2018 році?

Це свято офіційно відзначається щороку 8 липня. Дата є сталою і незмінною, незалежно від того, на який день тижня припадає. Указ про відзначення дня Сім’ї було підписано у 2012 році. Повна назва звучить, як Український день родини.

Часто можна зустріти ще одну дату святкування цього свята – а саме 15 травня. Чому ж так? Усе дуже просто. 15 травня – це міжнародний день Сім’ї. Ця дата має більш тривалу історію і бере свій початок у 1989 році. Саме тоді Генеральною асамблеєю ООН було прийнято закон про відзначення дня Сім’ї у травні. Це зробилось для того, щоб підвищити роль родини та родинних стосунків у суспільстві, підкреслити важливість повних родин, спонукати людей до усиновлення, створення будинків сімейного типу, звернути увагу на відповідальність та взаємопідтримку (особливо у молодих людей) у родині.

Родина та сімейні стосунки – одні із найважливіших речей у нашому житті. Хто ще може підтримати, втішити, допомогти, вислухати та дати слушну і потрібну пораду у важких життєвих ситуаціях, як не найрідніші люди. Хто щиро розділить радість у моменти щастя, як не близькі та кохані. То ж дивно, що прийнято відзначити таке чудове свято, як день Сім’ї. Насправді воно з’явилось не дуже давно, але з кожним роком стає все більш популярним та масштабним. Тому не дивно, що багатьох людей цікавить, коли буде день Сімї в Україні в 2018 році?

Це свято офіційно відзначається щороку 8 липня. Дата є сталою і незмінною, незалежновід того, на який день тижня припадає. Указ про відзначення дня Сім’ї було підписано у 2012 році. Повна назва звучить, як Український день родини.

Часто можна зустріти ще одну дату святкування цього свята – а саме 15 травня. Чому ж так? Усе дуже просто. 15 травня – це міжнародний день Сім’ї. Ця дата має більш тривалу історію і бере свій початок у 1989 році. Саме тоді Генеральною асамблеєю ООН було прийнято закон про відзначення дня Сім’ї у травні. Це зробилось для того, щоб підвищити роль родини та родинних стосунків у суспільстві, підкреслити важливість повних родин, спонукати людей до усиновлення, створення будинків сімейного типу, звернути увагу на відповідальність та взаємопідтримку (особливо у молодих людей) у родині.

Оскільки день Сім’ї – ще доволі «молоде» свято, то точно встановлених традицій його відзначення ще не сформувалось. Більшість родин самостійно придумує, як провести цю дату. Варіантів відпочинку може бути багато – веселе проведення часу вдома, виїзд на природу, цікава прогулянка містом, відвідування зоопарку, виставок, атракціонів. Сьогодні є безліч варіантів зробити дозвілля оригінальним та незабутнім.

Рекомендуємо до дати проведення Дня Сім’ї в Україні в 2018 році провести спеціальні заходи, наприклад, таких як:

• Родинних естафет, квестів, цікавих конкурсів (пізнавальних, спортивних) з подальшим врученням символічних подарунків, солодощів.

• Конкурсів малюнку (зазвичай проводиться для дітей різного віку), де малеча малює свою ідеальну родину, свої мрії.

• Виставок (картин, виробів ручної роботи), приурочених до святкування дня Сім’ї.

• Часто цього дня відвідують дитячі будинки, даруючи діткам не лише цікаві та корисні подарунки, а й увагу, тепло та ніжність.

• Не залишаються поза увагою і будинки престарілих

Вірний син України

З 2 жовтня по 6 грудня учні приймали участь у ІІ етапі районного творчого конкурсу «Вірні сини Батьківщини» -- «Родина – пам’ять про війну».

Самоврядування школи вирішило створити мультимедійний проект присвячений, випускнику школи, герою-воїну АТО, В. Г. Саражану, який загинув 24 серпню 2014 року, в результаті мінометного обстрілу з позицій російських окупантів, захищаючи простори української держави біля Донецької області в місті Амросіївка.

12 грудня у музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» відбулося нагородження учасників районного патріотичного конкурсу.

Голова адміністрації Заводського району – Віктор Миронович Дмитрук, привітав школи Заводського району з завершенням конкурсу і оголосив переможців.

Учні школи запросили на свято тимчасово виконуючого обов’язки командира військової частини 3039 Національної гвардії України – підполковника Сергія Юрійовича Кердуна.

Вдова загиблого героя – Юлія Олегівна Саражан, військово-службовець військової частини 3039 Національної гвардії України, звернулась до всіх присутніх зі словами вдячності за пам’ять і шану В.Г. Саражана.

Учні Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 імені Сажана В.Г. Миколаївської міської ради Миколаївської області посіли ІІ місце в ІІ етапі районного творчого конкурсу «Вірні сини Батьківщини» – «Родина – пам’ять про війну» у номінації «Мультимедійні проекти».

Пам’ятаємо та пишаємося подвигом нашого випускника.

Прес-центр ЗОШ № 17

/Files/images/shkola_17/IMG_0397.JPG/Files/images/shkola_17/IMG_0400.JPG/Files/images/shkola_17/IMG_0406.JPG/Files/images/shkola_17/IMG_0409.JPG/Files/images/shkola_17/IMG_0416.JPG

Ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих,

але і для наших нащадків.

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

- підвищити інтерес учнів до правознавства;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

- реалізувати на практиці основні принципи особистісно орієнтованого

підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у

нестандартних ігрових ситуаціях.

Проведення тижня права спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої.

Всеукраїнський тиждень права розпочався відкриттям загальношкільної лінійки, на якій вчитель історії, Артюшенко Світлана Петрівна коротко розповіла про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права.

Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів.

Так, в рамках проведення тижня проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. У школі оформлені стенди, випущенні стіннівки «Всі різні, всі рівні», пройшли конкурси малюнків на тему «Мої права», «Я і суспільство», години спілкування «Мої права, мої обов’язки», «Навіщо потрібні правові знання», круглий стіл «Права людини від шкільних зошитів до реального життя», «Право – утілення добра і справедливості», заочні подорожі по країні правових знань.

08 грудня проведено Єдиний день інформування. Загальна декларація прав людини.

Завершився тиждень святом права, на якому звучали вірші на правову тематику у виконанні Гуменюк Олени, Мишеніної Єлизавети, Лукіянчук Аліни, Ярмоленка Романа, лунали пісні у виконанні учнів 5А класу. На свято завітала Богиня Правосуддя – Феміда, вразив фрагмент балету у виконанні Бондаренко Марини. Не залишила байдужими театральна вистава учнів 11А класу, які вдало продемонстрували, що відбувається, якщо не виконувати свої обов’язки.

Протягом усіх заходів тижня, незалежно від віку і складу учасників, лунала стверджувальна думка «Демократична і незалежна Україна неможлива без громадян, які вміють і хочуть захищати свої права та права оточуюючих».

Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх до наших ближніх!

Прес–центр ЗОШ № 17

/Files/images/shkola_17/1. Вірш В. Симоненка. Ти знаєш, що ти людина у виконанні Гуменюк Олени, учениці 11А класу.JPG/Files/images/shkola_17/3. Флешмоб Діти землі у виконанні 5 класу.JPG/Files/images/shkola_17/2. Вірш у виконанні Мишеніної Єлизавети..JPG/Files/images/shkola_17/4. У гості завітала Богиня Правосуддя -Феміда..JPG/Files/images/shkola_17/5. Сучасний балет. Танець у виконанні Бондаренко Марини, учениці 8а класу.JPG/Files/images/shkola_17/6.JPG/Files/images/shkola_17/DSC_0051.JPG/Files/images/shkola_17/DSC_0048.JPG/Files/images/shkola_17/DSC_0065.JPG/Files/images/shkola_17/DSC_0066.JPG/Files/images/shkola_17/Лінійка-відкриття тижня права в школі.jpg

Народна мудрість стверджує,

що Земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити сама себе не може

Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято – День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.

Урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України відбулися в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №17 імені В. Г. Саражана. Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність країни понад усе.

З професійним святом привітали підшефних ВЧ 0959, ВЧ 3039 батьківська громада, педагогічний колектив, учнівське самоврядування школи, дитяча музична школа №5.

Багаторічна плідна співпраця з ДМШ №5: директором Столяровою Л. В., викладачем фортепіано Мороховою О. Ю., викладачами відділу духових інструментів Камінецьким Ф. М. та Пономарьовим С. І., викладачем відділу народних інструментів Ярош Н. В., викладачем відділу теоретичних дисциплін Кузміною О. П., викладачем відділу сольного співу Кратенко Л. В., концертмейстером Чепурною І. М., надихнула на проведення патріотично-мистецького заходу і подарувала разом з талановитими вихованцями радість спілкування з красою чарівних звуків музики

Святковий, піднесений настрій панував в актовій залі, а на сцені сяяли талантами кращі виконавці і творчі колективи Миколаївської дитячої музичної школи №5 та ЗОШ 17: ансамбль трубачів, блискучий дует саксофоністів, вокальні номери. Лунали приємні щирі вірші у виконанні учнів 1-4,10 класів. Балетний виступ учениць 8 класу зачарував всіх.

Загалом, святкування Дня Збройних Сил України пройшло на високому рівні. Патріотизм та віра у перемогу відчувалась на протязі усього дня.

Прес-центр ЗОШ № 17

/Files/images/shkola_17/1 (1).JPG/Files/images/shkola_17/2 (2).JPG/Files/images/shkola_17/3 (2).JPG/Files/images/shkola_17/4 (1).JPG/Files/images/shkola_17/5 (1).JPG/Files/images/shkola_17/7.JPG/Files/images/shkola_17/8.JPG

Толерантність – дорога до миру та співпраці

Без толерантності не може існувати в подальшому людство… Толерантність, як основа міжнародних взаємин, стає передумовою подальшого існування цивілізації…»

В.Г. Кремень

Актуальність виховання толерантності учнів у сучасному українському суспільстві великою мірою зумовлюється тим, що перед людською цивілізацією досі стоїть проблема нетерпимості та неповаги, яка спричинена економічною нестабільністю, соціальною нерівністю.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 13 по 17 листопада 2017 року було проведено «Тиждень толерантності».

Впродовж тижня робота була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.

План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Стіни школи були оформленні різними засобами наочності, зокрема: стіннівками з висловами видатних людей про терпіння і терпимість до інших, а також з інформацією про історію появи слова «толерантність». Учні школи активно брали участь у грі «Найди посмішку», акціях «Візьми з собою частинку гарного настрою», «Візьмемося за руки», «Обійму безкоштовно», створили «Паркан ввічливих слів».

Кожен день мав свої правила:

понеділок: в одязі обов’язково мати зелений колір, поводити себе6 ввічливо, робити компліменти оточуючим;

вівторок: в одязі обов’язково мати жовтий колір, частіше посміхатися і дарувати оточуючим гарний настрій;

середа: в одязі обов’язково мати білий колір, бути спокійним і вихованим, не боятися поділитися своїми почуттями з іншими;

четвер: в одязі обов’язково мати синій колір, поводити себе ввічливо, вибачитися якщо когось образив, помиритися з ким посворився, допомагати слабшим і меншим.

Проводилися анкетування, тематичні конкурси й акції, класні години, круглі столи та бесіди на тему толерантності. Впродовж «Тижня толерантності» всі учні школи брали активну участь у заходах.

Лідери учнівського самоврядування Гуменюк Олена, Мішеніна Єлизавета вчилися брати інтерв’ю в учнів та працівників закладу: «Толерантність — це...». Додаткову інформацію про тему толерантності учасники навчально-виховного процесу мали змогу почерпнути із стінгазети «Міжнародний день толерантності».

Тиждень Толерантності в нашій школі завершився проведенням акції для дітей «Давайте візьмемось за руки!», в якій брали участь учні всіх класів. Метою акції були: активізація допитливості, розвиток активної життєвої позиції, розвиток комунікативних умінь. Проведення цієї акції дозволило «мешканцям школи» відчути себе єдиним цілим.

Підсумками проведення Тижня толерантності були комп’ютерні презентації: «Ні-насильству!», «Толерантність для мене – це…», які підготували учні.

Б. Шоу говорив: «Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди». Тож хотілося б висловити надію, що наші учні будуть завжди пам’ятати, що толерантність врятує світ!

/Files/images/vihovna/IMG_20170221_102756.jpg/Files/images/vihovna/IMG_20170221_102747.jpg

Прес-центр ЗОШ № 17.

Пан Шоколад

10 листопада учні 2-А класу поринули у світ солодощів , відвідавши студію шоколада «Пан Шоколад».

Дітям провели майстер-клас по виготовленню цукерок ручної роботи. Розповіли історію виникнення шоколаду та пригостили гарячим смачним какао.

/Files/images/ekskursya-6-a/Изображение 597.jpg/Files/images/ekskursya-6-a/Изображение 601.jpg/Files/images/ekskursya-6-a/Изображение 605.jpg/Files/images/ekskursya-6-a/Изображение 618.jpg/Files/images/ekskursya-6-a/Изображение 620.jpg

УРОКИ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

Питання підвищення рівня фінансової грамотності, формування у дітей і молоді сучасних принципів ставлення до грошей, прийняття ними виважених фінансових рішень сьогодні стає актуальним завданням сучасної школи.

В рамках Всеукраїнського щорічного просвітницького заходу “Тиждень фінансової грамотності в Україні-2017” ЗОШ №17 відвідали волонтери, представники Чорноморського національного університету імені Петра Могили студентка ІІ курсу, Чернова Валерія, студентки ІІІ курсу, Джрагацпарян Валентина, Голуб Ангеліна, Пилипенко Катерина.

Студентки провели в цікавій інтерактивній формі уроки фінансової грамотності за дуже важливою на сьогодні темою “Фінанси у казках. Альтернативні рішення. Прогнозування і ризики” для учнів 1-4 класів. Учні дізналися як заощаджувати гроші, як приймати альтернативні рішення в умовах обмеженого бюджету, про зберігання та обіг коштів в Україні.

Учні порадували грунтовними відповідями на фінансові питання, визначили значення понять “економіка”, “фінанси”, “банк”, “валюта”, пограли в цікаві ігри, приймали альтернативні рішення в умовах обмеженої кількості коштів.

Висловлюємо подяку ЧНУ ім. П. Могили в особі Чернової В., Джрагацпарян В., Голуб А., Пилипенко К. Та кандидату економічних наук, доценту кафедри фінансів і кредиту Філ%

Кiлькiсть переглядiв: 4079