ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК БІБЛІОТЕК

Зустріч з дитячою письменницею В.І.Марущак

Зустріч з Марущак В І

Засідання методичного об 'єднання бібліотекарів району

Засідання методичного об 'єднання бібліотекарів району

Літературний квест

До Всесвітнього Дня письменника, який відзначається 3 березня, для учнів 4 класу було проведено Літературний квест за творами сучасних українських письменників. Діти об'єдналися в команди і подорожували станціями "Спитай у словника", "Книга мудрості навчає", "Рідний край очима миколаївських письменників" та іншими. Учні не тільки показали свою ерудованість в світі сучасної дитячої літератури, а виявили кмітливість, акторські та художні якості. А найкращий результат показали Вінничук Ліка, Лотнік Марія, Ярмоленко Роман, Подопригора Діана, Підгайна Діана та Гоженко Ірина. Тож щиро вітаємо їх із перемогою у квесті!

/Files/images/bbloteka/IMG_20170302_120959.jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_20170302_122402.jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_20170302_121741.jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_20170302_120903.jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_20170302_123450.jpg


День Соборності України

Живи, Україно,живи для краси,

Для сили, для правди,для волі!

Шуми, Україно,як рідні ліси,

Як вітер в далекому полі.

О. Олесь

20 січня 2017 року у бібліотеці МЗОШ № 17 відбувся круглий стіл до Дня Соборності України в якому прийняли участь учні 10 класу разом із вчителем історії Артюшенко С. П. та бібліотекарем Базиленко Л. П.

Учні поглибили свої знання про історичний факт злуки українського народу, ознайомилися з поняттям «соборність», пригадали героїчні сторінки історії.

/Files/images/den_sobornost/20170120_104641.jpg/Files/images/den_sobornost/2017-01-20 10.12.18 1.jpg

Усі ми родом з дитинства

До 75-річчя від дня народження відомого українського поета, нашого земляка Анатолія Качана 19 січня в нашій школі спільно з Миколаївською дитячою бібліотекою №6 було проведено поетичний альманах "Усі ми родом з дитинства". Учні початкової школи ознайомилися з творчим добутком відомого поета, виявили свої акторські, літературні здібності, дізналися про життєвий шлях Анатолія Качана.

/Files/images/bbloteka/IMG_20170118_124127.jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_20170118_121509.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_20170118_122914.jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_20170118_121949.jpg




Листопад - 2016

Учні нашого 4 -А класу є активними читачами . Щотижня в бібліотеці нашої школи проходять виховні заходи, в яких вони беруть участь. Активно залучаються до літературних подорожей по сторінках улюблених книг, проводять голосні читання в літературній вітальні. Так на одному із заходів учні читали вірші про Україну та її захисників , які друкувалися на сторінках газети "Журавлик". Це дуже цікава дитяча газета, в якій можна прочитати твори самих дітей і про дітей./Files/images/pochatkova_shkola/IMG_3455.JPG/Files/images/pochatkova_shkola/IMG_3448.JPG

/Files/images/pochatkova_shkola/IMG_3466.JPG


Книжчині поради



1. Читай мене уважно, не поспішай./Files/images/книга2.gif

2. Зустрівши незнайомі слова - знайди їх у словнику.

3. Не встиг дочитати книгу до кінця - вклади закладку на тому місті, де зупинився.

4. Запам'ятай прізвища автора і художника, який намалював ілюстрації до книги.

5. Прочитав мене - подумай, чи читав ти: інші книги цього письменника? Що ти знаєш про нього? Чи, зустрічалися тобі малюнки цього художника?

01.jpg
…Восемнадцать “зачем”
нужны детские книжки…

Ну мало ли зачем.
Например, можно в них
цветы сушить…

02.jpg
1. Книга развивает наш язык и увеличивает запас слов. Она учит нас выражать свои мысли и понимать, что говорят и пишут другие.
03.jpg
2. Книга развивает наше мышление. Из книг мы учимся абстрактным понятиям, книги расширяют горизонты нашего мира.
В книге я нахожу образы,
питающие мое воображение.
Эйдан Чемберс
3. Книга стимулирут фантазию и учит нас мыслить образами.
04.jpg
4. Из книг мы узнаем о других странах и о другом образе жизни, о природе, технике, истории и обо всем на свете, что нас интересует.
Посредством книги я проживаю тысячу
жизней, оставаясь самим собой.
К.С.Льюис
5. Книга развивает нашу способность к сопереживанию. Мы учимся входить в положение других людей.
05.jpg
6. Книги придают нам силы и вдохновение. Они увлекают и развлекают. Они заставляют нас смеяться и плакать. Они приносят утешение и указывают выход из трудного положения.



7. Книги задают важные вопросы, над которыми стоит задуматься.
8. Книга учит нас этике. Она заставляет нас размышлять о добре и зле.
9. Книга объясняет жизнь и помогает нам увидеть связь одного явления с другим.
06.jpg
10. Из книг мы понимаем, что не на все вопросы есть однозначные ответы, что на любую проблему можно посмотреть с разных точек зрения. Книги показывают, что конфликты не обязательно решать путем насилия.
07.jpg
11. Книги помогают нам познать самих себя. Для чувства собственного достоинства очень важно знать, что другие люди думают, чувствуют и реагируют так же, как мы.
Книга - сад, умещающийся в кармане.
Арабская пословица
12. Книги помогают нам понять других. Читая книги, написанные писателями других культур и других эпох, и видя, что их мысли и чувства похожи на наши, мы лучше понимаем другие культуры и избавляемся от предрассудков.

13. Книги скрашивают одиночество. Книгу можно взять с собой куда угодно. Ее можно бесплатно взять в библиотеке, и ей не нужна электросеть.
14. Книги - это часть нашего культурного наследия. Они создают общие точки отсчета.
15. Хорошую детскую книжку можно читать вслух на радость взрослым и детям. Она объединяет поколения.
16. Детская книжка открывает нам путь в литературу - огромный мир на всю нашу жизнь. Пусть первая встреча с книгой станет незабываемым событием.
17. Детская книжка обогащает культуру страны. Над книжкой работает множество людей: писатели, художники, издатели, редакторы, печатники, рецензенты, книготорговцы, библиотекари…
18. Детская книжка - это также важная статья культурного экспорта, которая приносит стране доходы и повышает ее престиж за рубежом.


Електронні бібліотеки української літератури

www.ukrcenter.com/Література - Український центр

/Files/images/normal_Green_Bird.jpg

http://chtyvo.org.ua/ - "Чтиво"

http://poetry.uazone.net - "Поетика"

http://www.pysar.net - Бібліотека кошового писаря ( українська класична література)

www.ukrlib.com.ua - Бібліотека української літератури

www.ukrlit.org - Публічна електронна бібліотека української художньої літератури

www.ukrclassic.com.ua - Українська література - електронна біблотека

www.ualit.org - Українська література

www.ae-lib.org.ua - Електронні бібліотеки

/Files/images/20150316_104342.jpg


Всесвітній день поезії

До Всесвітнього дня поезії (21 березня) в шкільній бібліотеці (бібліотекар Базиленко Л. П.) для учнів 7 класу проведено літературний калейдоскоп "Природа наш дім", де учні читали вірші українських поетів про природу.

/Files/images/bbloteka/GEDC0150.JPG

/Files/images/bbloteka/GEDC0152.JPG

Літературна вітальня до Дня Соборності України для учнів 5 А класу

/Files/images/bbloteka/IMG_1440.JPG

/Files/images/bbloteka/IMG_1443.JPG


/Files/images/bbloteka/IMG_1451.JPG

Зустріч з обласним центром пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності

/Files/images/DSC_0543.JPG

/Files/images/DSC_0529.JPG

/Files/images/DSC_0534.JPG

/Files/images/DSC_0538.JPG

/Files/images/DSC_0540.JPG/Files/images/GEDC0087.JPG




"Подорож до країни сонячного дитинства В. Нестайка" в ЗОШ№17

Всеволод Нестайко! – і відразу на обличчях переважної більшості дітей розквітають усмішки.

І немає в цьому нічого дивного: адже дитячий письменник Всеволод Зіновійович Нестайко своїми веселими, дотепними, мудрими повістями й казками радує, веселить і повчає вже не одне покоління.
30 січня 2015року виповнилося б 85 років від дня народження Всеволода Нестайка.

Вшановуючи його творчість в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня №17 для дітей була організована літературна "Подорож до країни сонячного дитинства В. Нестайка", участь в якій взяли учні 2-4 класів. Мандруючи сторінками життя та творчості В. Нестайка бібліотекар Базиленко Л.П. та учні старших класів познайомили маленьких читачів з цікавими та курйозними історіями із дитинства письменника. Діти переглянули виставку його книжок , а також із задоволенням ділилися враженнями про героїв улюблених книг, приймали участь у літературній вікторині, інсценували уривки його творів./Files/images/bbloteka/DSC_0672.JPG/Files/images/bbloteka/DSC_0639.JPG/Files/images/bbloteka/DSC_0633.JPG

Його твори, справді сповнені дитячої щирості й мудрості . А головне — про важливе в усі часи — дружбу, любов, справедливість і добро.

Прес центр школи

/Files/images/bbloteka/DSC_0668.JPG






Голосні читання "Казки з бабусиної скрині"

19 листопада в школі панувала атмосфера казки . Базиленко Лідія Петрівна запросила наших першокласників на зустріч з Бабусею , яка познайомила малят з дитячими казками. А знайомство розпочалося із чарівної скрині , яка несла таїнство чарівності. В ній були речі українського побуту , а головне - книги з казками. Бабуся прочитала дітям дитячу казку "Муха - цокотуха", а учні 3 класу представили цю казку в сучасному вигляді з використанням українськиї народних традицій та віршів українських поетів. Читання закінчилися переглядом мультфільму "Муха - цокотуха" 1964р. /Files/images/bbloteka/image (3).jpg /Files/images/bbloteka/image (8).jpg/Files/images/bbloteka/image (11).jpg

/Files/images/bbloteka/image (4).jpg


Уроки під відкритим небом (ЗОШ №17)

Йдемо в гості до природи

Є в ній різнії дива…

У рамках місячника шкільних бібліотек у початкових класах ЗОШ №17 проходять творчо – літературні читання під відкритим небом : «Осінь в поезіях Людмили Чижової» - 3 клас (вчитель Стасюк О.С.), «РІзнокольрові барви» - 4 клас (вчитель Опанасенко В.М.) , під керівництвом шкільного бібліотекаря Базиленко Л.П. Мета таких занять : формувати уміння спостерігати осінні зміни в природі; розвивати уміння висловлювати свої думки, будувати міркування; виховувати почуття прекрасного, плекати естетичне сприймання природи, любов до рідного слова.

Діти із задоволенням приймали участь у таких незвичайних читаннях.

GEDSC DIGITAL CAMERA

GEDSC DIGITAL CAMERA





Зустріч першокласників зі своїми першими книжками в МЗОШ№17

Шановні першокласники! Вітаємо у школі!

У цій країні знань ви жителі ще нові.

Ми віримо у вас, бажаємо вам щиро,

Щоб ви науки всі здолали тут сміливо!

У формі гарні ви, а в ранцях – все потрібне,

І посмішки у вас засяяли чарівно.

Зробіть цей перший крок, відкрийте двері школи,

Бо учнями тепер ви бути вже готові!

З такими словами до першокласників напередодні 1 вересня звернулись гості – учні 3 класу, які разом зі шкільним бібліотекарем Базиленко Лідією Петрівною привітали малюків із початком навчального року. Діти почули святкові вірші – привітання, дружньо відгадували загадки та весело кружляли під музику веселих пісень.

Малюків привітали щирими словами та побажаннями «Яскраві підручники», які подарували маленьким першачкам чарівні книжки та вітальні листівки.

Свято пройшло чудово та залишило незабутні враження у дітей. Впевнені, що навчальний рік для малюків буде дуже важливим , бо вони стали справжніми учнями нашої школи.

До 95-річчя В. О. Сухомлинського

"Що було головним в моєму житті?

Без вагань відповідаю: любов до дітей"

В. Сухоминський

У зв’язку з 95-річчям В. О. Сухомлинського у нашій школі відбулося свято-театралізація за творами відомого педагога та письменника для учнів 1-5 класів.

Метою свята було розширити уявлення учнів про творчість В. Сухомлинського; розвивати артистизму, творчих здібностей; виховання у підростаючого покоління бажання творити добрі справи, бути милосердними, любити природу.

В ході заходу учні 1-5 класів зустрілися з героями творів В. Сухомлинського та інсценували його казки. Також діти познайомилися з виставкою книжок педгога.

/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0505_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0520_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0522_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0534_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0538_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0547_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0551_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0561_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0565_thumb.jpg/Files/images/suhomlinskiy/DSCN0563_thumb.jpg

І знову у нас угостях!

17 листопада до нас у гості завітали працівники бібліотеки-філіала №6 ЦМБ для дітей м. Миколаєва ім. Ш. Кобера та В. Хоменка, які провели виховний захід для учнів 8-9 класів на тему: "Відеозастереження: Зупинись над прірвою". В ході заходу учні дізнались про вплив алкоголю на організм дітей та підлітків.

/Files/images/bbloteka/GEDC2273.JPG

/Files/images/bbloteka/GEDC2277.JPG

/Files/images/bbloteka/GEDC2275.JPG

Завітайте до нашої бібліотеки!

23 вересня у нашій школі відбулися педагогічні читання "Педагогічна спадщина Василя Сухомлинського. "
Метою педагогічних читань було:
- підвищення науково-методичного рівня професійної компетентності педагогів;
- залучення педагогічних працівників початкової ланки освіти до вивчення та аналізу педагогічних та філософських поглядів Василя Сухомлинського;
- забезпечення обміну професійним досвідом щодо використання ідей педагогіки В.О. Сухомлинського;
- залучення молодих спеціалістів до процесу вивчення, обговорення та аналізу філософських аспектів педагогічної спадщини Сухомлинського.

«Хочеш досягти більшого – читай!». Тиждень книги в ЗОШ №17

З 1 по 8 квітня 2013 р. шкільна бібліотека ЗОШ № 17 ( бібліотекар Базиленко Л.П.) запропонувала всім учням взяти участь у проведенні Тижня дитячої книги під гаслом: «Хочеш досягти більшого – читай!» . Бібліотеку цього тижня не впізнати : вона сяяла різноманітними виставками літератури, малюнків, дитячих робіт. Всі чекали Тижня книги. Кожен день був присвячений певній тематиці : День Казки, День книголюба, День поезії, День Доброчинності .

Традиційно відкриття Тижня відбулося радіо лінійкою та Прес-калейдоскопом «І газети, і журнали для дітей», який присвячувався новинкам періодичної літератури. Учні середніх класів зустрілися на годині цікавої інформації «Про все най – най – най» в світі книг.

2 квітня – незвичайний день в школі, що проходив під гаслом «Книжкові іменини» до Міжнародного дня дитячої книги . В цей день всі завітали до шкільної бібліотеки з подарунками , це чудова нагода прийняти участь у доброчинній акції «Подаруй бібліотеці книгу!». Бібліотека була прикрашена дитячими малюнками за творами казок «Наш вернісаж» (учні 1-6 кл), створена виставка «Ці казки – скарби народів». Учні 1-2 класів зустрілися з улюбленими героями казок Андерсена «Мій улюблений казкар і його казки», а учні 3-4 класів відповідали на запитання вікторини «Яке це чудо-казки»

Кожного дня одна виставка змінювала іншу. Так наступного дня учні школи мали можливість ознайомитись із книжково - ілюстративною виставкою «Література мого краю», цікавою була фото - виставка «Підручник у руках учня», а самою яскравою і вагомою була виставка книг, які надійшли до бібліотеки в ході акції «Подаруй книгу бібліотеці».

Презентація «Книги-ювіляри 2013 року» користувалася великою популярністю в учнів. У ході презентації обговорювалися книги, які могли б увійти до «золотої полиці» кожного учня : Тютюнника Г.М. ( 40 років збірки казок «Степова казка»), Андерсена Х. (175 років «Дикі лебеді», «Непохитний олов’яний солдатик», Пушкін О. ( 195р. «Казка про рибака і рибку», «Казка про мертву царівну і сім богатирів»), Василя Симоненка ( 50р.« Цар Плаксій і Лоскотун» ).

У кожному класі проходили бібліотечні уроки , в яких взяли участь і батьки : «Читацька компетентність учнів» (5кл), «Книга – наш друг і порадник» (7кл), гра «Чарівне коло»: «Книга – важливе джерело знань» (6кл), проведено тестування учнів 5, 7 класів на виявлення найцікавішого літературного жанру для кожного. Учні 4 класів зустрілися в салоні поетів – початківців «Азбука віршування», дена вчилися писати вірші.

4 квітня до школи завітала одна з молодих , але вже шанованих в письменницькій когорті Миколаївщини - поетеса Алла Левченко. Це мати наших випускників , яка завжди охоче повертається в рідні стіни школи. Вона зустрілася з учнями 8-11 -х класів, презентувала свою книгу поезій . Поетеса охоче спілкувалася зі своїми читачами, розповіла про себе та свою творчість, відповіла на запитання дітей.

Тиждень закінчився яскравим святом серед учнів 1-4 класів « Я – книга, я – товариш твій, тож берегти мене умій». Тиждень закінчився , але бібліотека чекає своїх читачів. Тож акція «Приведи друга до бібліотеки» продовжується…

/Files/images/bbloteka/getImage (3).jpgЗустріч Алли Левченко з учнями 8-11 класів

/Files/images/bbloteka/IMG_0003 (5).jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_0012.jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_0008 (10).jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_0013 (16).jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_0010 (12).jpg

/Files/images/bbloteka/IMG_0016.jpg


План

проведення Тижня дитячої книги

«Хочеш досягти більшого – читай!»

Дата

Захід

клас

Відповідальний

01.04.13

Відкриття тижня

- Радіолінійка «До відкриття тижня книги»

- Прес-калейдоскоп «І газети , і журнали для дітей»

- Година цікавої інформації «Про все най – най –най» в світі книг.

3,4,5,6

7,8,9

Бібліотекар

Бібліотекар

02.04.13

День казки

- Експрес – інформація « 2 квітня – Міжнародний день дитячої книги»

- Виставка « Ці казки – скарби народні»

- Зустрічі з героями казок Андерсена «Мій улюблений казкар і його казки»

- Вікторина «Яке це чудо – казки»

- Конкурс художників – ілюстраторів «Наш вернісаж»

1,2

3,4

1-6

Бібліотекар

Бібліотекар

Бібліотекар, кл.керівники

03.04.13

День книголюба

- Книжково ілюстративна виставка «Література мого краю»

- Виставка «Книги – ювіляри»

- Бібліотечні уроки:

«Читацька компетентність учнів»

«Книга – наш друг і порадник»

- Гра «Чарівне коло»: «Книга – важливе джерело знань»

- Рейд – перевірка «Як живеш , підручники?»

- Фото - виставка «Підручник у руках учня»

5

7

6

Бібліотекар, кл.кер.

Бібліотекар, кл.кер.

Бібліотекар, кл.кер.

04.04.13

День поезії

- Літературно – поетичний вернісаж «Вірші задають питання»

- Літературна вітальня «Зустріч з молодою миколаївською поетесою Аллою Левченко»

- Засідання салону поетів – початківців «Азбука віршування»

1,2,3

8,11

4

Бібліотекар

Бібліотекар

Кл.кер.

Бібліотекар

05.04.13

День доброчинності

- Робота « Книжкової лікарні»

- Акція «Книга – бібліотеці»

- Акція «Приведи друга до бібліотеки»

1-7

1-11

Бібліотекар

Активи класів, кл.керівники

08.04.13

Закриття тижня

- Виставка книг, подарованих бібліотеці

- Свято « Я – книга, я – товариш твій, тож берегти мене умій»

1-4

Бібліотекар

Кл.керівники


21 лютого – день рідної мови. В нашій рідній Україні живуть люди 130 національностей і народностей. Вони шанують і бережуть свої традиції, культуру, історичне минуле, свою рідну мову. Сьогодні в світі більше шести тисяч мов. Серед них – мови спілкування мільйонів людей. Але є і такі мови, на яких розмовляють декілька чоловік. Таким мовам загрожує зникнення. А разом з мовою може зникнути і історія цілого народу, його культура. Щоб окремі мови не зникли, уряди різних держав об’єдналися і розробили спеціальний документ – Європейську хартію регіональних мов або мов меншин. Вона призначена захищати право кожної людини спілкуватися на своїй рідній мові і берегти її від вимирання. Лідія Петрівна запросила всіх гостинно на свято, свято - рідної мови, на незвичайну подорож по нашій Батьківщині.

/Files/images/bbloteka/,s,ksjntrf 2013 024.jpg/Files/images/bbloteka/,s,ksjntrf 2013 032.jpg/Files/images/bbloteka/,s,ksjntrf 2013 054.jpg/Files/images/bbloteka/,s,ksjntrf 2013 056.jpg/Files/images/bbloteka/,s,ksjntrf 2013 057.jpg


Відео-година казки "Подарунок феї" до 385-річчя Ш.Перро за участю працівників бібліотеки №6, які вже стали постійними гостями нашої школи.

/Files/images/bbloteka/,s,ksjntrf 2013 001.jpg

/Files/images/bbloteka/,s,ksjntrf 2013 007.jpg


Круглий стіл "Толерантність - шлях до миру" до

Всесвітнього дня толерантності

До Всесвітнього дня толерантності в школі №17 відбувся круглий стіл "Толерантність - шлях до миру". До учнів 9 класу завітали представники міської дитячої бібліотеки №6. Учасники заходу обговорювали проблеми толерантності в сучасному світі.
Дякуємо працівникам дитячої бібліотеки №6 за багаторічну активну співпрацю в організації виховних заходів.



Літературне свято "Світ дитячої казки Астрід Лідгрен" до 105-ої річниці з дня народження письменниці

15 листопада в Миколаївській ЗОШ №17 відбулося літературне свято "Світ дитячої казки Астрід Лідгрен" до 105-ої річниці з дня народження письменниці. Учні 4-5 класів ознайомилися з життєвим і творчим шляхом видатної казкарки, інсценізували найвідоміші твори, показали свої знання в літературній вікторині, переглянули книжки, написані Астрід Ліндгрен. Треба зазначити, що бібліотекар школи Базиленко Лідія Петрівна є активним організатором подібних виховних заходів у навчальному закладі.




/Files/images/иблиотека 007.jpg

Почетным дипломом награждается коллектив Литературной гостиной школы №17, руководитель зав.библиотекой Базиленко Лидия Петровна за 2 место в конкурсе "Я люблю этот город". Номинация "Мы - команда" (коллективное творчество) - 6.06.2012

Дипломом нагороджується педагогічний та учнівський колектив ЗОШ №17 за організацію та активну участь у проведенні міського фестивалю дитячого читання "Місто, яке читає"

Співпрацюємо з філією дитячої бібліотеки №6

/Files/images/P8100049.JPGУ нас в гостях .....

/Files/images/бібліотека 103.jpg/Files/images/бібліотека 011.jpg

/Files/images/творчість вчителів 001.jpg/Files/images/бібліотека 094.jpgСпівпраця з батьками та бабусями

Кiлькiсть переглядiв: 2914